Boomerang

 • Kaszmir 2019 NA DACHU ŚWIATA
« »

Kaszmir

Na dachu świata

Robert Szulc i 'Świat na raty'

 

 03.06.2019 - 17.06.2019 

 

 Zgłoś udział: r.szulc@boomerang.com.pl

 

Zapraszam Was na wyprawę do krainy mistycznych Himalajów, zapierających dech w piersiach widoków, mrożących krew w żyłach przepaści i zapachu orientalnych ziół.
Przed nami wyprawa samochodem 4x4 przez pustkowia i bezdroża na dachu świata, tam gdzie ziemia styka się z chmurami.

 

  15 DNI        20 MIEJSC     3 POSIŁKI

 

Dzień 1

Wylot

Spotkam się z Wami na lotnisku Okęcie 2 godz. przed planowanym wylotem. Wręczę każdemu uczestnikowi metalową zawieszkę na bagaż z logo projektu 'Świat na raty' oraz materiały informacyjne o kraju wraz z programem wyjazdu.

 

Tak mówią o mnie:

'Robert Szulc jest nie tylko założycielem firmy i pilotem, ale również podróżnikiem i profesjonalistą przez duże „P” oraz autorem bloga „Świat na raty”. Ostatnio możecie Państwo zobaczyć Roberta w telewizji, gdzie gościł w programie „Pokaż nam świat” Jakuba Porady, opowiadając o swoich doświadczeniach w Meksyku, Argentynie i na wyspie Mauritius. Robert wystąpił również w programach TVN 24 oraz Travel Channel - 'Świat według Roberta Szulca', a o jego projekcie „Świat na raty” pisała Wirtualna Polska. Jest też stałym gościem programu Iwony Kutyny w OnetRANO. Wyjazd z nim jest po prostu gwarancją udanego pobytu!'

Dzień 2

Witamy w Indiach

Przylot do Delhi w godzinach nocnych, powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Czas na relaks i zmierzenie się ze zmianą stref czasowych.

Wieczorem wybierzemy się na spacer do średniowiecznej osady w dzielnicy Nizamuddin –nazwanej tak na cześć czczonego w XIVw. Sufickiego świętego. Dzielnica ta obfituje w przepiękne średniowieczne groby, sanktuaria i mauzolea. Życie wspólnotowe skupia się tutaj wokół dargah (grobowca) Hazrata Nizamuddina poprzez poezję i wieczorne występy Qawwali – muzyki powiązanej z mistycznym odłamem Islamu – Sufizmem.

Dzień 3

Rowerem po Delhi

Z samego rana wyruszymy rowerami na zwiedzanie gwarnej stolicy Indii. Zaczniemy od starszej części miasta, która w momencie wybudowania
(XVII w.) była uznawana za najlepiej prosperujące i najpiękniejsze miasto świata. Dziś przejeżdżając przez sieć 400-letnich uliczek, nad którymi zawieszone są setki przewodów elektrycznych, czując zapach parzonej herbaty i świeżego curry widać jak przeplata się przeszłość z teraźniejszością. 
Drugą część dnia poświęcimy na „nową” część Delhi. Tutaj podziwiać będziemy architekturę kolonialną, przywiezioną z Europy i zaadaptowaną w krainie Maharadżów. Odwiedzimy również najwyższy minaret w Delhi – Kutb Minar oraz Grobowiec Humajuna do złudzenia przypominający sławny Taj Mahal.

Dzień 4

Fort z magicznym widokiem

Po śniadaniu wsiądziemy do pociągu do Chandigarh, skąd przejedziemy do miejscowości Nalagarh. Miasta stojącego u bram górzystego stanu Himachal Pradesh w północnych Indiach. Noc spędzimy w Forcie Nalagarh, który został wybudowany u podnóża potężnych Himalajów.
Z jego ogrodów rozciąga się panoramiczny widok na wzgórza Shivalik. Resort otoczony jest niekończącą się zielenią, która pozwoli nam zrelaksować się w pełni.

Dzień 5

Dwa światy

Kolejnego dnia rano opuścimy równiny i wjedziemy do przepięknych, tętniących zielenią dolin Kullu i Parvati. Ich idylliczna sceneria to rwące rzeki, piękne górskie wioski, sady, tarasowe pola, gęste sosnowe lasy i ośnieżone grzbiety górskie. Wczesnym wieczorem dojedziemy do Manali.
To miasteczko u podnóży Himalajów ma swój niepowtarzalny urok, nie obcy, nie całkowicie indyjski. To tak, jakby inny kraj został podzielony na dwie części. Z jednej strony mamy idylliczne miasteczko i jej mieszkańców zajętych swoimi codziennymi obowiązkami, zaś z drugiej strony rzeszę obcokrajowców, którzy przyjechali tu raz i tak im się spodobało, że ani myślą opuszczać to miejsce. Oba te światy są wyjątkowe na swój sposób i każdy ma swoją odrębną przestrzeń. Po zameldowaniu w naszym zamku, zwiedzimy zakątki Starego Miasta.

Dzień 6

Aklimatyzacja

Ten dzień poświęcimy na czas wolny w tym przepięknym otoczeniu oraz aklimatyzację – przystosowanie się organizmu do warunków panujących na wysokościach.
Do największych atrakcji Manali należy Świątynia Hidimba. Zbudowana w 1553 roku ze znakomicie wykonanym czteropoziomowym pagodowym dachem, słynie z pięknie rzeźbionych wrót. Świątynia stoi we wspaniałym otoczeniu wysokich deodarów – świętych drzew hinduizmu. Będzie również czas na odpoczynek na świeżym górskim powietrzu w lokalnych kawiarniach i restauracjach serwujących pierożki dim sum.

Zbieramy siły na kolejny dzień w drodze.

Dzień 7

Przeprawa przez przełęcz Rohtang-La

Wczesnym rankiem wyruszamy w drogę do wioski Jispa. Po drodze pierwszym przystankiem będzie Marhi, oferujące rozległe widoki na dolinę i góry. Następnie przejedziemy przez przełęcz Rohtang La – najwyżej położony punkt tego odcinka trasy. Przełęcz ta jest zamknięta w okresie zimowym ze względu na wysokie opady śniegu. Po przekroczeniu Rohtang-La wkroczymy do Himalajów „jałowych”, krajobraz zmienia się tu nie do poznania.

 

Dzień 8

Namiot w chmurach - Sarchu

Tego dnia przekroczymy przełęcz Bara-lacha la – położony na wysokości 4890 metrów płaskowyż, na którym spotykają sie trzy różne pasma górskie - Pir Panjal, Zanskar i Wielkie Himalaje. Jest to jedna z najwyższych przełęczy w Ladakh. Po drodze do Bara-lacha la zatrzymamy się przy jeziorze Suraj Tal – Jezioro Boga Słońca – trzecim najwyżej położonym jeziorze w Indiach. Kolejną dużą atrakcją będzie przejazd do Sarchu płaskim terenem na wysokości około 4000 metrów nad poziomem morza oraz stopniowa wspinaczka do Pang, gdzie będzie można znaleźć sezonową herbatę i posilić się lokalnym jedzeniem. Nocować będziemy na najwyżej położonym polu namiotowym w Indiach. Otaczać nas będą przepiękne górskie widoki, które będziemy wspominać do końca życia.

Dzień 9

Gdzie ziemia spotyka się z chmurami

 Po wczesnym śniadaniu wyruszymy w drogę do Leh  - stolicy Ladakhu. Górują nad nią piękne świątynie buddyjskie i panorama himalajskiego pasma górskiego Zanskar. Trasa tego dnia należy do najbardziej malowniczych na świecie. Pokonamy jedną z najwyższych, przejezdnych przełęczy świata -Tanglang La. Otaczać nas będą zapierające dech w piersiach widoki, a ilość zakrętów wyzwoli w nas solidne pokłady adrenaliny.
W Leh naszym zakwaterowaniem będą luksusowe namioty z widokiem na klasztor Thikse.  Obejrzymy mecz polo, a dla spragnionych dalszej rozrywki będzie możliwość nauki sztuki łucznictwa, która niegdyś była nieodzowną częścią życia tutejszych społeczności.

Dzień 10

Na granicy z Chinami

Następnego ranka odwiedzimy położone na wysokości 4267 metrów jezioro Pangong. Liczy ono ponad 170 km długości, a otoczone jest surowymi górskimi szczytami należącymi do Ladakhu i Tybetu. Jezioro jest podzielone przez granice między Chinami i Indiami. W drodze powrotnej do Leh zwiedzimy imponujący, buddyjski kompleks Thikse. 12-piętrowy kompleks zbudowany w wyjątkowy, hierarchiczny sposób, gdzie na szczycie wzgórza znajduje się klasztor i oficjalna rezydencja głównego lamy – duchownego nauczyciela w  buddyzmie tybetańskim.

Dzień 11

Świątynia Niebieskiej Góry

Po śniadaniu czeka nas krótka podróż do Phyang Gompa oddalonego od Leh o 6 km. Świątynia Niebieskiej Góry jest centrum buddyjskim i należy do Sekty Czerwonego Kapelusza. W świątyni mieszczą się liczne, spektakularne malowidła ścienne i dzieła sztuki pochodzące z czasów królewskich.

Następnie  odwiedzimy klasztor Basgo, który pomimo zrujnowanego stanu jest zdecydowanie najbardziej imponującym w Ladakh’u.  Przekroczymy rzekę Indus i zwiedzimy Klasztor Alchi uważany za jeden z najstarszych ośrodków nauki buddyjskiej w północnych Indiach. Wieczorem dojedziemy do Uleytokpo  - wioski u podnóża gór, aby zameldować się w naszym resorcie i odpocząć przed kolejnym dniem pełnym wrażeń.

Dzień 12

Czas na pamiątki!

Wracamy ponownie do miejscowości Leh. W której będziemy mieli czas wolny na zwiedzanie świątyń, wąskich uliczek i zakup lokalnych wyrobów!

Tym razem zanocujemy w tradycyjnie urządzonym, luksusowym pałacu. Jego wnętrze w każdym najmniejszym detalu zostało wykonane ręcznie przez miejscowych artystów - rzemieślników.

Dzień 13

Jak płynie życie w Himalajach

Leh oferuje wiele możliwości zwiedzania. Na historycznym placu, główne miejsca do odwiedzenia to Jo-khang, nowo wybudowana świątynia buddyjska i imponujący meczet historyczny założony pod koniec  XVII wieku. Ale atrakcje Leh nie są ograniczone do zwiedzania zabytków.
Dla odwiedzających świetną rozrywką będzie spacer po głównym bazarze, obserwując zróżnicowany tłum, zaglądając do sklepów i podziwiając rękodzieło wykonane przez lokalnych rzemieślników.

Dzień 14

Powrót na równiny!

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot wewnętrzny z Leh do Delhi. Transfer z lotniska i zameldowanie w hotelu. Dzień wolny na zwiedzanie Delhi.

Dzień 15

Pożegnanie z krainą Buddy!

 Transport na lotnisko w godzinach nocnych. Śniadanie w formie lunchbox’ów. Lot do Warszawy.

Cena zawiera

 

 • w opcji z biletem przelot międzynarodowy

 • zakwaterowanie zgodnie z programem w pokoju 2-osobowym

 • opiekę pilota i autora projektu 'Świat na raty' - Roberta Szulca
 • transport w kraju docelowym samochodem typu Innova MUV  lub Toyota Tata Sumo lub podobnym pojazdem
 • śniadanie w hotelu w Delhi, pełne wyżywienie w pozostałych miejscach

 • opłatę lokalną w Leh

 • anglojęzycznego przewodnika w Delhi oraz ekipę eskortującą z Chandigarh do Leh

 • pomoc anglojęzycznego reprezentanta „An Indian Escape” na lotnisku podczas przylotu i wylotu

 • klimatyzowany przedział w pociągu z Delhi do Chandigarh

 • podatki

 • atrakcje wymienione w programie 
 • ubezpieczenie TU Europa : KL 30 000 EUR (obejmuje również choroby przewlekłe), NW 5000 EUR, OC 50 000 EUR
  BAGAŻ 500 EUR
 • TFG - Turystyczny Fundusz Gwarancyjny                             

 

Cena nie zawiera

 • wizy i ew. pośrednictwa wizowego
 • napojów do posiłków
 • zwyczajowych napiwków
 • własnych wydatków
 • usług opcjonalnych  
 • lunchy i kolacji w Delhi                                                                                                                                    

Nota prawna

 

1. Kalkulacja została sporządzona na max. 20 osób, w przypadku zmniejszenia ilości osób cena będzie dostosowana do aktualnej ilości osób.

2. Oferta jest wyliczona wg kursu 1 USD = 3,92 PLN. W sytuacji wahań kursowych powyżej 5 % cena będzie na nowo skalkulowana.

3. Niniejsza wycena jest wyceną wstępną i nie jest potwierdzeniem dostępności.

4. Po akceptacji przez Państwa tego kierunku i powyższego projektu, dołożymy wszelkich starań, aby potwierdzić usługi zgodne z ostatecznym zamówieniem, jednak zaznaczmy, że żadne rezerwacje nie zostały przez nas poczynione.

5. Projekt, a w szczególności prezentowane koncepcje, pomysły i rozwiązania stanowią na mocy ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 własność Veniti Sp. z o.o. Projekt ani żadna z jego części nie może być w żaden sposób kopiowana, powielana, dystrybuowana bez pisemnej zgody.

 

Instagram

Dołącz do nas